Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Podsumowanie Projektu "Kulturalne Pejzaże"

Utworzono dnia 17.10.2022

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Ta zasada nie ominęła również naszego projektu, który wraz z dziećmi i młodzieżą realizowaliśmy w te wakacje.

czytaj dalej na temat: Podsumowanie Projektu "Kulturalne Pejzaże"

Wycieczka ze Szkoły Podstawowej w Stołpiu [GALERIA]

Utworzono dnia 29.09.2022
28 września był kolejny super dzień! ????
A to wszystko za sprawą naszych gości, czyli dzieci ze Szkoła Podstawowa w Stołpiu im. Marii Skłodowskiej-Curie ☺️☺️☺️
Było zwiedzanie zabytków Wojsławic oraz warsztaty i ognisko w Ośrodku Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim ☺️
Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!
 
czytaj dalej na temat: Wycieczka ze Szkoły Podstawowej w Stołpiu [GALERIA]

Spotkanie organizacyjne

Utworzono dnia 23.09.2022

Powitanie Szabatu

Utworzono dnia 23.09.2022

Marcin David Król oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach zapraszają na powitanie Szabatu w Wojsławicach, które odbędzie się 30 września o godzinie 16:00 w Izbie Tradycji Ziemi Wojsławickiej, Rynek 20A.
Marcin David Król urodził się w Krakowie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat, pod opieką prof. Macieja Chowańca. Z wynikiem celującym ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Teresy Głąbówny oraz Akademię Muzyczną w Kolonii w  klasie skrzypiec prof. Michaela Vaimana. Występował w wielu krajach Europy, w Korei Południowej, USA oraz w Indiach. Jest członkiem Radomskiej Orkiestry Kameralnej oraz tworzy duet skrzypcowy   ROKduo z Lucjanem Szalińskim - Bałwasem. Ponadto uczy się śpiewu kantoralnego u Michaela Davida Steina, a także współpracuje z gminami żydowskimi w Polsce jako kantor.
Wydarzeniu towarzyszyła będzie wystawa: „Radość Szabatu” ze zbiorów Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie.
Ekspozycja poświęcona jest tradycjom i obrzędom szabatowym. Prezentowana ikonografia obrazuje święto Szabatu celebrowane w tradycyjnych i świeckich domach żydowskich. 
Przygotowana ze zbiorów: Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie, Chelmer Organization of Israel, Davida Hadad, United States Holocaust Memorial Museum, Biblioteki Narodowej, Harry Sharona, Manueli Hoffmann–Bleiberg, Margrit Schmidt.

czytaj dalej na temat: Powitanie Szabatu

Pożegnanie Lata w Majdanie Ostrowskim

Utworzono dnia 22.09.2022

Otwarcie wystawy "Kulturalne Pejzaże" [GALERIA]

Utworzono dnia 19.09.2022

W niedzielę, 18 września, o godzinie 14:00 w Izbie Tradycji Ziemi Wojsławickiej odbyło się wyjątkowe wydarzenie - otworzyliśmy dla Państwa wystawę pn. Kulturalne Pejzaże. 
Wystawa składa się z prac i fotografii  dzieci i młodzieży - uczestników Wakacyjnych rowerowych warsztatów fotograficzno-krajobrazowych, w trakcie których jeździliśmy po naszej gminie fotografując jej najpiękniejsze zakątki. Goście dopisali, a wydarzenie z pewnością było bardzo dużym przeżyciem dla naszych młodych artystów. 
Otwarcie wystawy Kulturalne Pejzaże jest wydarzeniem, które gości na mapie 30. Edycji Europejskie Dni Dziedzictwa.
Sponsorem niedzielnego wydarzenia jest Dorota Muzyka - Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Wojsławicach.
Projekt z dziedziny edukacji kulturowej "Kulturalne Pejzaże. Wakacyjne rowerowe warsztaty fotograficzno-krajoznawcze" zrealizowano w ramach zadania "Lubelska Bardzo Młoda Kultura 2022" finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje. Edycja 2022"

Otwarcie wystawy "Kulturalne Pejzaże"

Utworzono dnia 16.09.2022

Już w najbliższą niedzielę, 18 września, o godzinie 14:00 w Izbie Tradycji Ziemi Wojsławickiej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - otworzymy dla Państwa wystawę pn. Kulturalne Pejzaże. Jest ona o tyle wyjątkowa, że po raz pierwszy będą się na niej znajdować prace  dzieci i młodzieży - uczestników Wakacyjnych rowerowych warsztatów fotograficzno-krajobrazowych, w trakcie których jeździliśmy po naszej gminie fotografując jej najpiękniejsze zakątki. 
Otwarcie wystawy Kulturalne Pejzaże jest wydarzeniem, które gości na mapie 30. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.
Sponsorem niedzielnego wydarzenia jest Dorota Muzyka - Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Wojsławicach.
Projekt z dziedziny edukacji kulturowej "Kulturalne Pejzaże. Wakacyjne rowerowe warsztaty fotograficzno-krajoznawcze" zrealizowano w ramach zadania "Lubelska Bardzo Młoda Kultura 2022" finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje. Edycja 2022"
Zapraszamy!

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 77

W poprzednim tygodniu: 87

W tym miesiącu: 377

W poprzednim miesiącu: 320

Wszystkich: 58819

Kalendarium

Styczeń 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Pogoda

Zegar