Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Grupy sportowe

Czcionka:

     AEROBIK

      Aerobik to bardzo popularne ćwiczenie aerobowe wykonywane w grupie w rytm muzyki. Ćwiczenia wykonywane są wraz z instruktorem.  Głównym celem ich jest poprawienie krążenia i dotlenienie organizmu, następnie dochodzą cele osobiste, czyli doskonalenie kształtu sylwetki, spalanie tłuszczu czy poprawa sprawności fizycznej. Zajęcia mają na celu wzmocnienie mięśni i rozruszanie stawów w sposób bezpieczny  dla kręgosłupa i układu krążenia. Instruktor fitness Dorota Borys proponuje ćwiczenia zalecane przy osteoporozie, bólach kręgosłupa, cukrzycy, stresie, chorobach reumatycznych i nadwadze.

     Ćwiczenia prowadzone są według autorskiego programu zatwierdzonego przez amerykańskie towarzystwo Aerobics and Fitness Associataion of America. Intensywność ćwiczeń dostosowana do grupy początkującej.

     Dla nieprzekonanych i leniwych Pani Dorota prezentuje listę niepodważalnych korzyści z podjęcia regularnego wysiłku fizycznego:

  • Więcej energii – lepszy dopływ tlenu do płuc, lepsze krążenie, pozbycie się toksyn to gwarancja ciągle naładowanych akumulatorów, które starczą na pracę, zajmowanie się domem, dziećmi i oczywiście rozrywkę!
  • Zdrowe serce – ćwiczenia wspomagają układ krążenia i redukują  zagrożenie zawałem serca.
  • Lepszy metabolizm – zaczynamy szybciej spalać kalorie, zwłaszcza tłuszcz, na korzyść tkanki mięśniowej.
  • Stymulacja mózgu – badania dowodzą, że lepsze krążenie to również wspaniały zastrzyk dla mózgu.
  • Kontrola nad stresem – słynne bóle głowy, bicie serca, trudności w koncentracji czy bezsenność  odejdą w zapomnienie. Sport to najlepszy sposób na zredukowanie niszczącego wpływu wewnętrznych niepokojów.
  • Gracja – im bardziej jesteśmy rozciągnięte i rozćwiczone, tym płynniej się poruszamy, mniej jesteśmy narażone na kontuzje.

     Zachęcamy do rozpoczęcia aktywności fizycznej z naszą wspaniałą grupą!!!!!

     Zapraszamy na zajęcia w każdy piątek o godz.18.00 

                                                                                                  

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Pogoda

Zegar