Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

VII Rodzinny Turniej Szachowy - Podsumowanie

Utworzono dnia 12.07.2021
Czcionka:
9 lipca 2021 roku w Ośrodku Kultury i Tradycji Pożarnictwa w Wojsławicach-Kolonii odbył się VII Rodzinny Turniej Szachowy, który był jednocześnie Szachowymi Mistrzostwami Gminy Wojsławice. W zawodach uczestniczyło 20 szachistów.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, po 10 minut na zawodnika. Turniej indywidualny podzielony był na 3 kategorie: juniorzy do lat 14, juniorzy do lat 18 oraz seniorzy. Dodatkową klasyfikacją była kategoria drużyn rodzinnych. Drużynę rodzinną tworzyły przynajmniej dwie osoby reprezentujące rodzinę. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn.

W kategorii do lat 14 zwyciężył Jakub Olejarz, drugi był Julian Jasiuk, a trzecie miejsce zajął Patryk Białowąs.

W kategorii do lat 18 pierwsze miejsce zajęła Weronika Toporowska, drugi był Dawid Olejarz, a trzeci Jarosław Nowaczek.

Kategorię seniorów wygrał Paweł Burda, drugie miejsce zajął Norbert Górnik, a trzecie Józef Majuk.

Klasyfikację drużynową wygrała drużyna rodziny Jasiuków w składzie: Julian Jasiuk, Piotr Jasiuk, Wiktor Jasiuk oraz ich wujek Dawid Stasiuk.

Drugie miejsce rodzina Burdów: Paweł Burda oraz jego siostrzenica Gabriela Has.

Trzecie miejsce zajęła rodzina Górników w składzie: Norbert Górnik, oraz jego tato Andrzej Górnik.

Trzy najlepsze osoby w poszczególnych kategoriach oraz a trzy pierwsze rodziny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary.

Puchary i dyplomy wręczył wójt Gminy Wojsławice - Henryk Gołębiowski.

VII Rodzinny Turniej Szachowy zorganizował Klub Szachowy działający przy Domu Kultury w Wojsławicach – opiekunowie: Józef Majuk oraz Dawid Stasiuk, a sędziowali: Dawid Stasiuk oraz Paweł Burda.