Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekty

AKTUALNOŚCI:

"Cyfrowe Kulturalne Wojsławice"

Utworzono dnia 13.07.2022

GMINNE CENTRUM KULTURY, SPORTU I TURYSTYKI W WOJSŁAWICACH

realizujący projekt grantowy

pn. „Cyfrowe Kulturalne Wojsławice”

w ramach projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury”

Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu,

w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym.

3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”

czytaj dalej na temat: "Cyfrowe Kulturalne Wojsławice"

"MY, GOSPODYNIE I GOSPODARZE GMINY WOJSŁAWICE

Utworzono dnia 28.04.2020

No i musiało się kiedyś skończyć…

Ostatni weekend w Ośrodku Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim zaczął się od czwartkowych i piątkowych warsztatów muzycznych z Ewą Grochowską i Maciejem Filipczukiem, podczas których muzyka instrumentalna mieszała się ze śpiewem - tak jak to jest i powinno być. Poznaliśmy wiele tradycyjnych melodii granych i śpiewanych z najbliższych okolic. Sobota była dniem wyjątkowym. Zaczęliśmy już od rana od muzykowania i śpiewania oraz zwiedzania wystawy prac warsztatowych, którą urządziłyśmy na korytarzu ośrodka, we wszystkich dostępnych miejscach. Stara szafa podarowana przez mieszkańców stała się „drzwiami do tkactwolandii”, bo w szafie i wokół niej urządziłyśmy wystawę prac z warsztatów tkackich z Agnieszką Jackowiak. Łuk starych drzwi przerobiony na harfę wraz ze starym klarnetem posłużył za inspirację do stworzenia kąta muzycznego ze zdjęciami z warsztatów z Maciejem Filipczukiem. Stare łóżko zyskało nowe przeznaczenie i dało możliwość wyeksponowania efektów warsztatu ceramicznego z Robertem Jehn Olszewskim. W łóżku i wokół niego stanęły garnki, dzbanki, gwizdki a nawet gliniane słoniki. Do prezentacji warsztatów stolarskich, które poprowadził Marek Szyszko użyłyśmy pięknego stolarskiego stołu, a lalki żadanki – efekt warsztatów rękodzielniczych z Kasią Dorotą zamieszkały w starej drewnianej skrzyni, natomiast pająki ludowe zawisły na lampach i pięknie ozdobiły korytarz.

czytaj dalej na temat: "MY, GOSPODYNIE I GOSPODARZE GMINY WOJSŁAWICE

BARDZO MŁODA KULTURA NA LATA 2016-2018

Utworzono dnia 09.05.2020

Serdecznie zapraszamy na warsztaty graffiti, które poprowadzi Seweryn Chwała, artysta malarz z Lublina. Zaczynamy w piątek 22 września o godz.15:00 w Domu kultury w Wojsławicach. Poznamy historię street art’u, formy sztuki ulicznej tj. graffiti, mural, wlepka, szablon. W nawiązaniu do wielokulturowej przeszłości Wojsławic wykonamy projekt obrazów. Następnie namalujemy mural w centrum Wojsławic oraz drewniany przenośny kubik, który prezentowany będzie w różnych miejscach naszej gminy. Zapewniamy nowe doświadczenie, super zabawę i materiały do pracy.

czytaj dalej na temat: BARDZO MŁODA KULTURA NA LATA 2016-2018

„RÓŻNE POMYSŁY – JEDNA KSIĄŻKA”

Utworzono dnia 25.04.2020

21 czerwca 2018 roku w Domu Kultury w Wojsławicach miało miejsce uroczyste  podsumowanie projektu „Różne pomysły – jedna książka” dofinansowanego przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek”. Spotkanie otworzyła dyrektor GCKSiT w Wojsławicach Sylwia Jasiuk, która powitała przybyłych gości i przedstawiła pokrótce założenia projektu. Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 0a Szkoły Podstawowej w Wojsławicach – Kolonii i zespołu Promyki działającego przy GCKSiT w Wojsławicach. Kolejnym punktem spotkania była inscenizacja kukiełkowa na podstawie książki „Wojsławek z Wojsławic” w wykonaniu dzieci i rodziców – uczestników projektu.

czytaj dalej na temat: „RÓŻNE POMYSŁY – JEDNA KSIĄŻKA”

PROJEKT "PODRÓŻE BLISKIE I DALEKIE. ŚWIAT DOŚWIADCZANY ZMYSŁAMI DZIECKA"

Utworzono dnia 25.04.2020

Ostatnia stacja projektu „Podróże bliskie i dalekie. Świat zwierząt doświadczany zmysłami dziecka” dofinansowanego przez Fundację BGK z programu „Na dobry początek” za nami. Dnia 22.06 br. odbyło się wydarzenie finałowe projektu pt. „Nasi przyjaciele”, któremu towarzyszyła wystawa w formie lasu/gaju z drzewami, roślinami i zwierzętami oraz prace plastyczne wykonane przez dzieci uczestniczące w projekcie.

czytaj dalej na temat: PROJEKT "PODRÓŻE BLISKIE I DALEKIE. ŚWIAT DOŚWIADCZANY ZMYSŁAMI DZIECKA"

DOM KULTURY+ INICJATYWY LOKALNE 2017

Utworzono dnia 25.04.2020

ROZMAWIAMY. DZIAŁAMY. KULTURALNIE SIĘ ROZWIJAMY! Od 20 lutego br. Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach realizuje zdanie w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017, który m.in. polega na przeprowadzeniu badań społecznych, dotyczących zasobów...

czytaj dalej na temat: DOM KULTURY+ INICJATYWY LOKALNE 2017

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Pogoda

Zegar