Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Szlaki turystyczne

Czcionka:

     SZLAKI TURYSTYCZNE NA TERENIE GMINY WOJSŁAWICE 

     Przez obszar gminy przebiegają następujące szlaki turystyczne:

  1. Szlaki piesze

    Szlak kredą pisany III odsłona po atrakcjach Ziemi Chełmskiej; atutem Odsłony III są zbiorniki wodne, wykorzystywane do celów rekreacyjnych oraz atrakcje przyrodnicze Strzeleckiego Parku Krajobrazowego i Grabowiecko- Strzeleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

    Szlak Kościuszkowski (niebieski) – biegnący z Dubienki przez Raciborowice, Putnowice Wielkie, Hutę i kończący się w Wojsławicach pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Szlak umożliwia poznanie związków Tadeusza Kościuszki z ziemią chełmską oraz zwiedzanie licznych obiektów przyrodniczych i zabytków architektury. Przy szlaku znajduje się kościół i cerkiew prawosławna w Dubience, pałac myśliwski Zamoyskich w Maziarni Strzeleckiej, zwiedzimy kościół w Buśnie, dawną cerkiew w Kurmanowie oraz kościół, cerkiew, synagogę i pomnik Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach.

   Szlak „Rezerwatów Przyrody" (zielony)–biegnący z wojsławickiego rynku przez Stadarnię, Sarniak i dalej w kierunku Chełma.

    Szlak studni – 4-kilometrowy szlak pieszy usytuowany we wsi Majdan Ostrowski.

  1.  Szlak samochodowy

    Szlak Renesansu Lubelskiego – stworzony w celu promocji dziedzictwa architektury regionu.

  1.  Szlak rowerowy

    Trasa Rowerowa „Malowniczy Wschód” – łączy zbiorniki wodne na terenie gmin Leśniowice, Wojsławice, Żmudź i Dorohusk. Początek trasy znajduje się w miejscowości Kumów Plebański (Gmina Leśniowice) natomiast koniec w miejscowości Brzeźno (Gmina Dorohusk). Cała trasa liczy około 200 km. Planuje się dalszą rozbudowę i uatrakcyjnianie szlaku, w tym budowę miejsc odpoczynku, umiejscowienie tablic informacyjnych oraz tworzenie questów i gier terenowych przebiegających wzdłuż trasy.

 

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Pogoda

Zegar