Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2010 r.

AKTUALNOŚCI:

Artystyczny Wieczór Choinkowy

Utworzono dnia 22.03.2017

Do godziny 15:30 wszyscy pracownicy GCK i nasi sympatycy odśnieżali  zasypany niemal w całości Dom Kultury na ul. Uchańskiej 9. Gorącej herbaty słuszne porcje upiwszy nasi artyści kilka minut po 16 -tej rozpoczęli część artystyczną. Bębniące panny i ich instruktorka Magdalena Wicińska - tym razem ubrana solidnie jak na siarczyste mrozy ubierać się trzeba - wykonały rozgrzewkę na bębnach typu yamble. Chłód ustąpił, a kiedy warsztaty teatralno - muzyczne wykonały krótki musical  pt. ,,Wieczór choinkowy" zrobiło się zupełnie ciepło.

czytaj dalej na temat: Artystyczny Wieczór Choinkowy

Święto Niepodległości

Utworzono dnia 22.03.2017

W dniu 11 listopada br. w Wojsławicach obchodzono 92 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęto o godz. 1045 uroczystym przemarszem władz gminy z udziałem pocztów sztandarowych oraz mieszkańców przy akompaniamencie orkiestry dętej z OSP w Hucie. Wyruszono z placu przed budynkiem Urzędu Gminy do kościoła parafialnego.Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 1100 koncelebrował proboszcz ks. kan. Zbigniew Kasprzyk.

czytaj dalej na temat: Święto Niepodległości

Artystyczny wieczór andrzejkowy

Utworzono dnia 22.03.2017

W minioną sobotę, tj. 27 listopada, w Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach odbyła się kolejna z cyklu Artystyczna sobota. Tym razem był to „Artystyczny wieczór Andrzejkowy". Cały artystyczny wieczór podzielony został na trzy części: część artystyczną, wróżby oraz zabawy sprawnościowe. Cześć artystyczną punktualnie o godz. 17.00 rozpoczął Dyrektor GKC - Wiesław Jędruszczak. Jako pierwsze na scenę zaproszone zostały dziewczęta z grupy tanecznej Libretto Duo, które zaprezentowały układy taneczne do utworów: „Grease" oraz „I like it ft pitbull". Był to ważny wieczór szczególnie dla kilku wykonawców, którzy mieli swoje debiuty. Pierwszym z nich był solowy występ Katarzyny Grabowieckiej, która zaśpiewała piosenkę pt. „Czerwone korale". Do występu przygotowywała się pod czujnym okiem Magdaleny Wicińskiej.

czytaj dalej na temat: Artystyczny wieczór andrzejkowy

Halloween 2010

Utworzono dnia 22.03.2017

W mroczne listopadowe popołudnie (6.11.2010) wszyscy, którzy przybyli do Gminnego Centrum Kultury mieli niezapomnianą okazję być świadkami  nadzwyczajnych wydarzeń, jakie miały miejsce tego wieczoru. Już sama nazwa - Halloween, szczególnie w tych najmłodszych obserwatorach budzi lęk a jednocześnie wzmaga ich ciekawość. Dom kultury postarał się, aby panująca atmosfera przepełniona była grozą z lekką nutką  humoru. A humor dopisywał wszystkim. Widoczne to było szczególnie w strojach wszystkich osób występujących na scenie.Podczas części artystycznej Dom Kultury odwiedzały przeróżne zjawy przybywające z mrocznej „krainy cieni". Nie zabrakło diabełków, kostuchy, kościotrupów oraz innych stworów.

czytaj dalej na temat: Halloween 2010

Zimowe Warsztaty Kultury i Sportu

Utworzono dnia 22.03.2017
„Zimowe Warsztaty Kultury i Sportu” GCK w Wojsławicach 2010 r.

Pierwszy tydzień: (Dom Kultury na Rozięcinie – filia GCK w Wojsławicach

Takie ilości śniegu, jakie nawiedziły nasze strony są wyraźnym sygnałem, że ferie będą udane. Slalom na plastikowych workach był fantastyczną frajdą. Oczywiście dzieci i młodzież jako pierwsze podjęły wyzwanie. Do godziny 17.00 faworyci slalomu otrzymali nagrody, a uczestnicy upominki.

…jutro czeka nas rzut śniegową pigułą do celu. Od rana na około Domu Kultury na Rozięcinie systematycznie zmniejszała się objętość białego puchu na rzecz śniegowych kul. Do 11.00 śnieg całkowicie zniknął, natomiast liczba uczestników ciągle rosła. Barbara Skrzypa Animator Kultury z GCK
w Wojsławicach zaproponowała, aby ci, dla których zabrakło śniegu przynieśli
z domu plastikowe butelki.

Konkurs był okrutnie piękny i jak to bywa faworyci zagarnęli nagrody
a uczestnicy upominki

…..sporty ekstremalne.

czytaj dalej na temat: Zimowe Warsztaty Kultury i Sportu

Festyn ekologiczny dla mieszkańców gminy Wojsławice

Utworzono dnia 22.03.2017

25 lipca w Wojsławicach odbył się „Festyn ekologiczny dla mieszkańców  gminy Wojsławice". Była to już druga edycja festynu tego typu. Festyn rozpoczął się o godzinie 17.00 wystąpieniem Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Wojsławicach Pana Wiesława Jędruszczaka. W tym roku tematem przewodnim Festynu były gatunki oraz pokarm i przystosowanie do nocnego trybu życia sów. Pomimo nienajlepszej pogody na  festynie zgromadziła się dość duża liczba gości.W programie oprócz licznych prezentacji multimedialnych prowadzonych przez ekolog, Panią Kalinę Łapińską. Przewidziano również szereg konkursów o tematyce ekologicznej. Konkursy odbywały się  w trzech kategoriach. Kategoria szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie oraz kategoria dorośli. Uczestników konkursów oceniała komisja w składzie: Jolanta Jarosz, Elżbieta Łopocka, Elżbieta Gołębiowska.

czytaj dalej na temat: Festyn ekologiczny dla mieszkańców gminy Wojsławice

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Pogoda

Zegar