Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Artystyczny wieczór andrzejkowy

Utworzono dnia 22.03.2017
Czcionka:

W minioną sobotę, tj. 27 listopada, w Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach odbyła się kolejna z cyklu Artystyczna sobota. Tym razem był to „Artystyczny wieczór Andrzejkowy". Cały artystyczny wieczór podzielony został na trzy części: część artystyczną, wróżby oraz zabawy sprawnościowe. Cześć artystyczną punktualnie o godz. 17.00 rozpoczął Dyrektor GKC - Wiesław Jędruszczak. Jako pierwsze na scenę zaproszone zostały dziewczęta z grupy tanecznej Libretto Duo, które zaprezentowały układy taneczne do utworów: „Grease" oraz „I like it ft pitbull". Był to ważny wieczór szczególnie dla kilku wykonawców, którzy mieli swoje debiuty. Pierwszym z nich był solowy występ Katarzyny Grabowieckiej, która zaśpiewała piosenkę pt. „Czerwone korale". Do występu przygotowywała się pod czujnym okiem Magdaleny Wicińskiej.

Nowością wśród zajęć organizowanych dla dzieci i młodzieży w Gminnym Centrum Kultury są zajęcia Brak Dance, które prowadzi Przemysław Marcyniuk. Po raz pierwszy młodzież uczęszczająca na zajęcia wystąpiła przed publicznością w przygotowanym układzie tanecznym. Kolejnym debiutem był występ Dyrektora GCK, Wiesława Jędruszczaka, który grał na saksofonie do utworu śpiewanego przez Magdalenę Wicińską, pt. „Babę zesłał Bog". Ponad to na scenie Domu Kultury wystąpili uczestnicy Warsztatów instrumentalno-wokalnych. W ich wykonaniu wszyscy zebrani usłyszeli piosenkę, pt. „Bo wszystkie Głagolki to jedna rodzina", do której słowa napisała Magdalena Wicińska. Grupę do występu przygotował Mariusz Banach. Artystyczna sobota nie mogłaby się odbyć bez występu grupy Głagolki, która składa się z uczestników Warsztatów teatralno-muzycznych. Głagolki zaśpiewały specjalnie przygotowaną na ten wieczór piosenkę, pt. Wieczór andrzejkowy". Na zakończenie części artystycznej usłyszeliśmy utwór „Czarny Alibaba" wykonany przez grupę GCK-Song. Dużym aplauzem publiczności cieszył się układ taneczny „Champion- Crazy frog" przygotowany przez grupę taneczną Glag-Dance.

Część artystyczna zaspokoiła głód duszy...W czasie krótkiej przerwy zaspokoić można było głód ciała. Gminne Centrum Kultury postarało się, aby na stołach nie zabrakło słodkości. Gdy już wszyscy się posilili rozpocząć można było tradycyjne Andrzejkowe wróżby, tj.: lanie wosku przez dziurkę od klucza, wyścig butów za próg, obierki z jabłek, itp. chętnych do udziału nie zabrakło. Nie brakowało również chętnych do konkurencji sprawnościowo-spotrowych. Wszyscy swoich sil spróbować mogli w tańcu na gazecie, tańcu z krzesłami. Niebywałe zainteresowanie oraz radość sprawiła ostatnia konkurencja, czyli wyścig slalomem na czas w dużych kartonowych pudłach. Zabawa tak bardzo spodobała się dzieciom, że prawdopodobnie jeszcze nie raz zagości w programie Artystycznej soboty lub innego wydarzenia odbywającego się w Gminnym Centrum Kultury. Artystyczny wieczór andrzejkowy był ostatnim w roku 2010 roku spotkaniem w cyklu Artystycznych Sobót. Jednak atrakcji dla dzieci z pewnością nie zabraknie i w roku 2011!!!

Kalendarium

Październik 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Pogoda

Zegar