Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Artystyczny Wieczór Choinkowy

Utworzono dnia 22.03.2017
Czcionka:

Do godziny 15:30 wszyscy pracownicy GCK i nasi sympatycy odśnieżali  zasypany niemal w całości Dom Kultury na ul. Uchańskiej 9. Gorącej herbaty słuszne porcje upiwszy nasi artyści kilka minut po 16 -tej rozpoczęli część artystyczną. Bębniące panny i ich instruktorka Magdalena Wicińska - tym razem ubrana solidnie jak na siarczyste mrozy ubierać się trzeba - wykonały rozgrzewkę na bębnach typu yamble. Chłód ustąpił, a kiedy warsztaty teatralno - muzyczne wykonały krótki musical  pt. ,,Wieczór choinkowy" zrobiło się zupełnie ciepło.

Janusz Bogatko and his Boys Band uraczył publiczność kilkoma utworami. Również  pięknie i efektownie  zatańczyły  dziewczęta z warsztatów  tanecznych. W krótkich skeczach mogliśmy zobaczyć uczestników warsztatów poetycko literackich. Tego wieczoru byliśmy świadkami uroczystego powrotu na scenę wokalistki z charyzmą Jolanty Jarosz. Prezentowała się wspaniale. Rudo-krucze loki, błękitna suknia wyszywana srebrną nicią, złoty naszyjnik z górskimi kryształami no i oczywiście z Behemontem na ręku. Pani Jola wykonała kilka ulubionych przez nią standardów. Kot Behemont ulotnił się po angielsku ponoć widziano go z niejakim  Michałem B. na rynku w Wojsławicach. Wystąpił też nasz Dyrektor  Wiesław Jędruszczak z  Magdaleną Wicińską w duecie. Wypląsali kilka utworów śpiewając i grając na sporej ilości instrumentów. Był też gość specjalny tego  wieczoru Pan Czesław Kotowski były dyrektor szkoły muzycznej w Chełmie. Akordeon to chyba jego sztandarowy instrument. Wirtuoz tak na nim grał, że widzowie nie byli w stanie zauważyć poruszających się palców po klawiaturze.

Inni wykonawcy tego wieczoru to:

Justyna Bucior, Weronika Grzywaczewska, Julia Panasiuk, Karolina Sitarz, Klaudia Panasiuk, Karolina Kniaziuk, Malwina Kniaziuk, Andżelika Kapica, Karolina Stałęga, Joanna Kowalska, Karolina Petryczuk, Czesław Kotowski, Wiesław Jędruszczak, Magdalena Wicińska, Jolanta Jarosz, Janusz Bogatko, Mateusz Cymborski, Mateusz Burda, Patryk Zygmunt, Rafał Czerniej, Pola Żurek, Martynka Adamczuk, Asia Kowalska, Ania Góźdź, Ewelina Śmiech, Natalia Ubczyńska, Karolina Grabowiecka, Kasia Grabowiecka, Roksana Kwik, Paweł Krzywiński, Tomasz Nowaczek, Daniel Sitarz, Norbert Górnik, Patrycja Kozaczuk, Klaudia Łukowiec.

Po części artystycznej przeszliśmy do części konkursowej która dzieliła się na dwie kat. Pierwsza kat. dotyczyła Świąt Bożego Narodzenia: strój, prace plastyczne oraz konkurs poetycki. Natomiast druga kat. były to konkurencje sportowe: slalom z piłką oraz strzał piłką do bramki. Nagrody na konkursy sfinansowano ze środków PPWOW ( PIS ).

Kalendarium

Październik 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Pogoda

Zegar