Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2016 r.

AKTUALNOŚCI:

WITAMY NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ GCKSiT W WOJSŁAWICACH!!!

Utworzono dnia 06.02.2016

      WITAMY NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ GCKSIT W WOJSŁAWICACH!!! Sukcesywnie będziemy dostarczać Państwu informacji dotyczących życia kulturalnego Gminy oraz podejmowanych działań z dziedziny sportu i turystyki. ZAPRASZAMY DO CZĘSTYCH ODWIEDZIN !!!!

czytaj dalej na temat: WITAMY NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ GCKSiT W WOJSŁAWICACH!!!

WIGILIJNY CZAS W WOJSŁAWICACH

Utworzono dnia 29.12.2016

      Wigilia to czas magiczny, który wyzwala w nas potrzebę przebywania w gronie najbliższych, dzielenia się opłatkiem i składania sobie najserdeczniejszych życzeń. To czas, w którym nikt nie powinien być sam. Okres Świąt Bożego Narodzenia to otwartość serc jakże potrzebna każdemu z nas. Świętowanie narodzin Dzieciątka Jezus poprzedza wieczerza. Wielka rodzina mieszkańców Gminy Wojsławice tradycyjnie, jak co roku, również i teraz spotykała się przy stołach wigilijnych by życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze.

     Wójt Gminy Wojsławice - Henryk Gołębiowski gratulując pięknego występu podziękował dzieciom za pełen wzruszeń występ jasełkowy wręczając słodki upominek dla wykonawców. Ks. proboszcz Zbigniew Kasprzyk zaprosił utalentowanych młodych artystów na wystawienie Jasełek w świątyni parafialnej 8 stycznia. Następnie odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe przy stole.

czytaj dalej na temat: WIGILIJNY CZAS W WOJSŁAWICACH

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE WÓJTA GMINY WOJSŁAWICE

Utworzono dnia 23.12.2016

     Zapraszamy do obejrzenia życzeń Świątecznych i Noworocznych Henryka Gołębiowskiego - Wójta Gminy Wojsławice, które są dostępne w górnym pasku strony w zakładce Videoteka. 

czytaj dalej na temat: ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE WÓJTA GMINY WOJSŁAWICE

III WIGILIA WOJSŁAWIAN

Utworzono dnia 20.12.2016

     W niedzielę 20 grudnia 2016 r. w Ratuszu odbyła się III Wigilia Wojsławian. Uroczystość rozpoczął Henryk Gołębiowski - Wójt Gminy Wojsławice, który z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku złożył życzenia wszystkim przybyłym. Do życzeń przyłączył się Krzysztof Grabczuk – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego. W imieniu Powiatu Chełmskiego złożył je także Tomasz Szczepaniak – Wicestarosta Chełmski.  Ks. Zbigniew Kasprzyk – Proboszcz Parafii w Wojsławicach podkreślił religijny wymiar tego święta, a przebywający w parafii rekolekcjonista – ks. dr Waldemar Głusiec z Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie odczytał z Pisma Świętego fragment o narodzeniu Jezusa. Życzenia złożył także ks. mitrat Jan Łukaszuk z parafii prawosławnej w Chełmie, która opiekuje się zabytkową cerkwią.

czytaj dalej na temat: III WIGILIA WOJSŁAWIAN

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Pogoda

Zegar