VI WIGILIA WOJSŁAWIAN

Utworzono dnia 24.12.2019

W niedzielę 22 grudnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wojsławice została zorganizowana VI Wigilia Wojsławian. Przybyłych gości powitał Henryk Gołębiowski Wójt Gminy Wojsławice, ewangelię odczytał ks. Zbigniew Kasprzyk proboszcz parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Wojsławicach. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: mł. bryg. mgr inż. Artur Rutkowski - Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, podinsp. Sławomir Buczek - Komendant Komisariatu Policji w Żmudzi, Przewodnik Elżbieta Rybak – Komendantka Hufca ZHP Chełm, Przewodnik Dorota Hulaniecka – Zastępca Komendantki Hufca ZHP Chełm, Waldemar Szynal – Dyrektor PKS Chełm, Marek Farfos – Wiceprezes Fundacji „Ku przeszłości“, Mirosław Jabłoński – Prezes Banku Spółdzielczego w Wojsławicach, Ks. Kazimierz Szerement oraz Krystyna Łapińska -Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Nr 2 w Wojsławicach.

Był opłatek, życzenia, przepyszne potrawy wigilijne oraz wspólne śpiewanie kolęd. Podczas uroczystej Wigilii płonęło „Betlejemskie Światełko Pokoju” podarowane przez harcerzy Drużyny Wojsława. Podczas Wigilii z koncertem kolęd wystąpił zespół Czerwona Jarzębina z Rozięcina, Promyczki z GCKSiT w Wojsławicach oraz Harcerze Drużyny Wojsława Hufca ZHP Chełm.

To wyjątkowe co roczne spotkanie to efekt pracy i zaangażowaniu wielu osób: pracowników Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Warsztatu Terapii Zajęciowej Szkoły Podstawowej, Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Ochotniczych Straży Pożarnej z terenu gminy, członków Stowarzyszeń, Radnych Rady Gminy, Rad Sołeckich oraz mieszkańców, którzy chcieli włączyć się do tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Wigilii towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez Klub Seniora „Aktywna Jesień“ z Wojsławic.

Dziękujemy sponsorom za wsparcie tego wyjątkowego spotkania.

BioPark Turowiec

Bank Spółdzielczy w Wojsławicach

Apteka na Gwarku J. Lenart

Stal-Bud Ryszard Wlazło

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Zamość

Usługi Transportowe i Handel Marian Pieczonka

Dziękujemy również za pomoc rzeczową sołectwom: Rozięcin, ul. Chełmska, Huta, Wojsławice – Kolonia i Partyzancka – Kolonia.

Galeria:

Utworzono dnia 24.12.2019, 11:35