Rodzinne warsztaty sztuki użytkowej

Utworzono dnia 03.12.2020

Całkiem niedawno, ponieważ jesienią tego roku grupa mieszkańców gminy Wojsławice - dzieci, młodzież i dorośli - uczestniczyła w projekcie "Rodzinne warsztaty sztuki użytkowej". Pod czujnym okiem Kamila Stańczaka prowadzącego warsztaty stolarskie wykonanych zostało 6 mobilnych konstrukcji, które mogą służyć m.in. jako przeszkody do jazdy na hulajnodze czy rolkach. Dodatkowo konstrukcje te ozdobione przez najmłodszych uczestników zadania stanowią element artystyczny przestrzeni publicznej, konkretnie placu targowego w Wojsławicach. Finałem projektu były warsztaty jazdy na hulajnodze prowadzone przez Karola Janeczko, jednego z czołowych riderów hulajnogi wyczynowej w Polsce. Było kapitalnie! Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego realizację tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Zdjęcia: Dorota Borys, Ewelina Jabłońska, Dawid Stasiuk
Montaż: Ewelina Jabłońska
Autor wniosku: Sylwia Jasiuk.

Partnerzy zadania: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojsławicach-Kolonii (osoba współpracująca: Ewelina Jabłońska), Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach (osoby współpracujące: Dorota Borys, Wojciech Staiński, Dawid Stasiuk), Gmina Wojsławice (osoba współpracująca: Patryk Banachiewicz).
Zadanie dofinansowane zostało ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021

Czerwiec 2022